o gospodarstwie

Cud Malina to rodzinne ekologiczne gospodarstwo w Urzędowie w woj. lubelskim z unikalną plantacją letnich malin oraz plantacjami porzeczek czerwonych i czarnych. To wspólne przedsięwzięcie, które prowadzimy na 12 ha wraz z dziećmi. 

Owoce uprawiamy w zgodzie z naturą, ekologicznie, metodami rolnictwa biodynamicznego (w trakcie certyfikacji rolnictwa biodynamicznego Demeter). Dbamy o glebę i bioróżnorodność.  
Maliny i Porzeczki rosną, dojrzewają naturalnie. Gdy jest taka potrzeba wspomagamy je wspierając odporność probiotykami - pożytecznymi mikroorganizmami, EMami., kiszonkami z ziół, naturalnymi olejkami. Nasze rośliny nie znają pestycydów i nawozów sztucznych. Wiedząc, że nie bez znaczenia jest też dobre towarzystwo od lat dbamy o bioróżnorodność w naszych uprawach. Jesteśmy przekonani, że jest podstawą każdego zdrowego środowiska. Nasze maliny i porzeczki rosną wśród wielu ziół. Zioła i kwiaty przyciągają pożyteczne owady. Dla ogólnego dobrostanu założyliśmy na plantacji małą pasiekę, składającą się z 6 uli. Zbiór owoców, plewienie, podwiązywanie - to wszystko praca ręczna w przyjaznej i często w wesołej atmosferze.

Z cudownych owoców robimy również przetwory: soki bez cukru oraz syropy lekko słodzone (20%) ekologicznym cukrem trzcinowym i  (15%) ekologicznym miodem.


Nasze plantacje są certyfikowane ekologicznie w jednostce certyfikującej TÜV Rheinland. 

Jesteśmy też w trakcie certyfikacji Demeter- rolnictwa biodynamicznego.

 

Soki i syropy dla zdrowia i przyjemności

Dbamy na każdym etapie - począwszy od zdrowej uprawy, poprzez ręczny zbiór, tłoczenie w dniu zbioru, szybką pasteryzację aż po końcowy przyjemny wygląd etykiet - by nasze soki i syropy służyły dla Państwa zdrowia i przyjemności!

Sok malinowy został doceniony w konkursie Kulinarne Dziedzictwo, Smaki Regionów w Zamościu. Otrzymał 1 nagrodę! 

 

Promujemy ekologiczny sposób upraw

Mieliśmy przyjemność zaprezentować nasze gospodarstwo w Pytaniu na Śniadanie opowiadając o ekologicznej uprawie letnich malin i czerwonych i czarnych porzeczek.

Zajrzyj na naszą stronę na Facebooku 

- na stronie zamieszczamy aktualności o gospodarstwie